Bardzo interesującym zjawiskiem na światowym rynku motoryzacyjnym, a zarazem ciekawym przejawem innowacyjnego podejścia są pojazdy hybrydowe. To samochody, które pracują z użyciem dwóch napędów – spalinowego oraz elektrycznego. Wykorzystanie prądu do napędzania silników powoduje, że można zużywać mniej paliwa, a więc emitować do środowiska znacznie mniej zanieczyszczeń. To bardzo istotny walor takiego napędu, ale oczywiście nie jedyny, na który należy zwrócić uwagę.

Hybrydy mogą być pod pewnymi względami tańsze w eksploatacji, ponieważ średnia cena energii elektrycznej niezbędnej do zasilenia silnika jest niższa niż koszt paliwa. Zakładając, że benzyny użyjemy o jakąś połowę mniej, wyłania się z tego całkiem zachęcająca statystyka. Warto przy tym odnotować, że hybrydowe napędy w pierwszej kolejności montowano w autobusach. Coraz więcej takich maszyn porusza się w tej chwili po ulicach największych miast.

www.mieszczanska15.pl

Prawdopodobnie wkrótce kierowcy będą na szerszą skalę korzystać z aut osobowych działających w oparciu o tę technologię.

Euronaft regeneracja filtrów dpf konin