Podjęliśmy decyzję, że chcemy mieć nawigację. Wiemy, że dzięki niej dotrzemy w każde miejsce, będziemy mieli pokazaną najbardziej optymalną trasę, a do tego wszystkiego jeszcze, mając ją w telefonie, nie musimy się obawiać dalekich spacerów, bo zawsze bez problemów będziemy mogli wrócić do domu. Ale żebyśmy faktycznie byli zadowoleni podczas korzystania z takiej nawigacji, musimy najpierw w odpowiedni sposób ją dobrać. To oznacza, że musimy się zastanowić jakie funkcje ma mieć ta nasza nawigacja, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie będziemy z niej mogli skorzystać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

To już normalne

Jeszcze całkiem niedawno pokazywanie co się dzieje aktualnie na naszej trasie, było nie do pomyślenia.

Owszem nawigacje miały wgrane informacje o fotoradarach czy o miejscach, gdzie najczęściej stała policja, aby łapać tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Jednak nie do pomyślenia było, abyśmy w czasie rzeczywistym otrzymywali informacje odnośnie tego, gdzie w danym momencie stoi policja, że niedaleko nas znajduje się nieoznakowany radiowóz, albo że właśnie był wypadek i najlepiej będzie, jeśli wybierzemy inną trasę. Teraz tego typu powiadomienia coraz częściej są już normą i tak naprawdę nie musimy specjalnie szukać jakiejś konkretnej nawigacji, aby z tego typu ułatwień korzystać. To oznacza, że to co dawniej wydawało się być marzeniem, teraz jest czymś zupełnie normalnym i już nikogo nie dziwi. Ale to nie znaczy że nawigacje nie mogą nas już niczym zaskoczyć.

Może się okazać, że mogą nam one zaproponować wiele dodatkowych funkcji, które może nie są niezbędne, ale jednak mogą być przydatne.

Informacja o miejscach

Coraz częściej w nawigacji mogą się wyświetlać informacje odnośnie różnych punktów usługowych, obok których właśnie przejeżdżamy. To oznacza, że mogą się pojawiać informacje o restauracjach, hotelach czy wulkanizatorach. Możemy je wyłączyć i wówczas nie będą nam się pojawiały, ale możemy je mieć włączone i wtedy będziemy mogli sprawdzić gdzie jest najbliższa restauracja i czy chcemy skorzystać z jej oferty. Możemy mieć również włączoną funkcję, która będzie nam pokazywała najciekawsze miejsca w danej okolicy.

Wówczas będziemy mogli się zastanowić, czy chcemy się tam zatrzymać i je zwiedzić, czy jednak chcemy jechać dalej. Oczywiście jeśli nie chcemy, aby tych informacji na ekranie pojawiało się zbyt dużo, bo przede wszystkim interesuje nas sama droga i jak najszybsze dotarcie do celu, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy mogli takie powiadomienia wyłączyć. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy dokładnie się zastanowili na czym najbardziej nam zależy, co chcemy mieć w swojej nawigacji, a z czego możemy zrezygnować. Wówczas może się okazać, że takie poszukiwania również staną się łatwiejsze. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości i przekonać się, która z oferowanych nawigacji będzie dla nas najlepsza.

Im bardziej będzie spełniała nasze oczekiwania, tym chętniej będziemy chcieli z niej korzystać.

https://www.holo.pl/ www.zaawansowanenawozy.pl