Jeszcze całkiem niedawno, aby wziąć udział w jakimś szkoleniu, trzeba było pojawić się w wyznaczonym miejscu, o wyznaczonej godzinie i spokojnie tam wytrzymać przez kilka godzin słuchając tego, co mają nam do powiedzenia specjaliści w danej dziedzinie, którzy chcą nam przekazać swoją wiedzę. Taka forma szkolenia z jednej strony pozwalała poznać osoby, które są zainteresowane tym samym zagadnieniem co my, ale z drugiej strony powodowała, że osoby niepełnosprawne, którym ciężko jest wyjść z domu, czy takie których godziny pracy nie pozwalały na udział w spotkaniu były z niego wyeliminowane. Jednak teraz coraz częściej pojawia się e-learning. Czy faktycznie warto w nim wziąć udział?

Co dają tradycyjne szkolenia?

kurs kwalifikacyjny zawodowy elektryk

Jeśli chodzi o tradycyjne szkolenia, to przede wszystkim możemy spotkać się z osobami, które są zainteresowane tym samym zagadnieniem. To oznacza, że możemy z nimi dyskutować o tym co usłyszeliśmy, możemy wymieniać się opiniami, spostrzeżeniami, możemy dyskutować na dany temat, co pozwoli nam utrwalić taką wiedzę, albo zrozumieć lepiej coś, co na początku nie było dość zrozumiałe.

Z drugiej strony musimy tutaj wychodzić z domu, jesteśmy ograniczeni czasem i miejscem, w którym takie szkolenia się odbywają, a to oznacza, że czasami możemy mieć trudności, aby w danym miejscu się pojawić. Zwłaszcza jeśli w znacznym stopniu jesteśmy upośledzeni ruchowo, albo pracujemy w systemie zmianowym i trudno nam pojawiać się na każdym szkoleniu, zwłaszcza jeśli trwa ono kilka tygodni.

Jak to jest z e-learningiem?

Jeżeli zapiszemy się na kurs e-learningu, to będziemy mogli na niego przeznaczyć taki czas w ciągu dnia, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Dodatkowo sami będziemy mogli zdecydować, czy już zrozumieliśmy dane zagadnienie, czy może chcemy jeszcze kilka razy do niego wrócić, aby sobie je powtórzyć. Przy takim e-learningu sami będziemy decydować, w jakim czasie odbywamy kurs, a więc jeśli będziemy szczególnie uzdolnieni, to może się okazać, że zrobimy go szybciej niż przeciętne osoby, a to będzie oznaczało, że szybciej będziemy mogli przejść na wyższy poziom szkolenia, na ten dla bardziej zaawansowanych.

Tutaj również osoby organizujące takie szkolenia, nie muszą się martwić wynajęciem miejsca, opłaceniem cateringu i czasami też zakwaterowania. Przeszkodą w takich kursach może być brak odpowiedniego sprzętu, jak również może się okazać, że nie będą one dla nas dobrym rozwiązaniem, jeśli sami nie będziemy potrafili się zmotywować do nauki. Wówczas tradycyjne kursy mogą być dla nas lepsze, bo będziemy mieli motywację, aby na takim spotkaniu się pojawić. Tak naprawdę e-learning może nam wiele zaoferować. Możemy uczyć się w swoim tempie, a jeśli będziemy chcieli nauczyć się więcej, to będziemy mogli korzystać z dodatkowych materiałów.

Jeśli nie, nic się nie stanie jeśli do nich nie zajrzymy, kurs również zostanie zaliczony. Ucierpi tylko nasza wiedza, bo będzie mniejsza, niż mogłaby być.

szkolenia vat www.danceplace.pl