HGPS MTP 2 to terminal pozycjonujący wartowników z wykorzystaniem technologii GPS. System zbudowany jest z odbiornika nawigacji GPS oraz modułu radiowego, który umożliwia obserwacje pozycji wartownika w trybie rzeczywistym. Dzięki komunikacji radiowej pomiędzy MTP 2 a stacją monitorowania możliwe jest bardzo szybkie reagowanie w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa wartownika. Terminal HTPS MTP 2 umożliwia śledzenie nie tylko pojedynczych wartowników, ale także całych grup. Pozwala przedstawiać ich pozycje na mapach synoptycznych i cyfrowych.

Każdy wartownik wyposażony jest w Mobilny Terminal Pozycjonujący, który dodatkowo posiada funkcje antynapadowe. Informacje o pozycji i czasie danego wartownika przesyłane są za pośrednictwem wbudowanego modemu radiowego do stacji monitorującej. Urządzenie umożliwia komunikację w obszarze jednego kilometra, z możliwością poszerzenia tego obszaru za pomocą routerów systemowych. Każdy Mobilny Terminal Pozycjonujący może pracować na zasilaniu bateryjnym do 8 godzin. Wszystkie dane w terminalu są szyfrowane i zapisywane w czarnej skrzynce, która gromadzi informacje o wszelkich zdarzeniach, pozycji i czasie każdego wartownika.

Mobilne terminale umożliwiają także generowanie raportów po każdej zakończonej warcie. System może pracować na 20 kanałach GPS. Komunikacja odbywa się w cywilnym kodzie C1A na częstotliwości L1 o taktowaniu 1575,42 MHz. Pozycja wyznaczana jest z częstotliwością 1 Herza i pokazywana jest z dokładnością mniejszą niż 5,4 metra. Moduł radiowy zastosowany w terminalu to Mesh 869,4-869,65 Mhz.

yamaha a-s501

Urządzenie może pracować w temperaturach od -20 do 60 stopni Celsjusza.

www.dar-medica.com.pl