Masz w domu „żywe srebro”? Twoja pociecha tryska codziennie dawką niespożytej energii, a ty nie wiesz, jak temu zaradzić? Pomyśl o zajęciach sportowych dla swojego dziecka. Jeśli dostrzegamy u naszej pociechy jakieś określone predyspozycje do uprawiania wybranej dziedziny sportu, dajmu dziecku ją poznać: poopowiadajmy o konkretnej aktywności, zabierzmy na pierwsze próbne zajęcia. Należy pamiętać, że rodzaj aktywości sportowej musimy dostosować do wieku dziecka, jego stanu zdrowia, rozwoju psycho-motorycznego oraz cech osobowości.

Jeśli synek lubi biegać za piłką, jest sprawny, szybki i dobrze dogaduje się z kolegami – może warto pomyśleć o szkółce piłkarskiej dla niego. Jeśli dziewczynka jest zwinna, szczupła, interesuje się tańcem – może z ciekawością spróbuje zajęć z tańca, np. zajęcia baletowe

Pamietajmy, że sport jest nieocenioną inwestycją w zdrowie dziecka. Młody organizm potrzebuje ruchu do tego, aby się prawidłowo rozwijał. Zajęcia sportowe kształtują również charakter młodego człowieka, wyrabiają w nim dyscyplinę, poczucie obowiązku, punktualność.

www.wowdevshop.com

Dzięki sportowym zmaganiom dziecko uczy się konsekwentnego realizowania wyznaczonych celów, a także – choć to niełatwe – ponoszenia porażek, ale również odnoszenia sukcesów. Niewątpliwą zaletą zajęć sportowych jest też to, że dziecko może rozwijać się społecznie w grupie rówieśniczej. Nie zapominajmy jednak, że sportowe zmagania mają być dla dziecka radością, przyjemnością i formą zabawy, a nie katorżniczą pracą.

Zadbaj o to, aby twoja pociecha nie było przeciążona. Ważny jest taki dobór treningów, aby nie kolidował on z nauką szkolną dziecka i umożliwiał mu też chwilę odpoczynku.

http://www.teraztenis.pl/strona/nauka-tenisa-poznan