Do szkolenia warto przygotować również własną psychikę. Jeśli nie masz doświadczenia w przemawianiu do dużej grupy ludzi, z pewnością obawiasz się stresu i tego, że Twoje słabe strony mogą przeszkodzić Ci w skutecznym zainteresowaniu słuchaczy. Ale musisz też wiedzieć, że już jeśli zdajesz sobie sprawę z własnym wad, wykonałeś już ważny krok, który przyczyni się sukcesu Twojego szkolenia.

Zastanów się dobrze nad swoimi mocnymi i słabymi stronami, które mogą Ci przeszkodzić lub pomóc w przemawianiu do większej grupy ludzi. Następnie pomyśl, w jaki sposób możesz wykorzystać zalety i jak zneutralizować wady. Potrafisz dobrze opowiadać anegdoty albo lepiej czujesz się w luźnej rozmowie, niż podczas wygłaszania wykładu? Świetnie, nie zapomnij wykorzystać tych umiejętności w rozsądnych ilościach podczas kursu.

A może masz wadę wymowy albo wiesz, że Twoja trema na pewno będzie widoczna? W takim razie pamiętaj, by obrócić te minusy w żart. Jeśli sam zażartujesz z własnych wad, publika poczuje ulgę i przestanie się koncentrować na tym, co niedoskonałe. Uwaga słuchaczy zostanie skupiona meritum.

http://www.mtlumaczenia.pl/portugalski