Moduł SAASM NSN 5825430009411 to moduł Selective Availability Anti-spoofing Module, wykorzystywany w odbiornikach GPS polskiej produkcji o nazwie HGPST T.

Zastosowanie tego modułu w odbiorniku nawigacji satelitarnej umożliwia korzystanie z zakodowanego sygnału wojskowego, określanie pozycji platformy bojowej w trybie PPS oraz zabezpieczenie odbiornika przed fałszywymi sygnałami nawigacyjnymi, które mogą być do niego wysyłane przez wrogie wojska.

Modul NSN 5825430009411 pozwala na ominięcie Selective Availability, czyli zabezpieczenia, które zostało stworzone, aby użytkownicy cywilni nie mogli pozyskiwać tak dokładnych danych z systemu GPS-NAVSTAR, jak użytkownicy wojskowi.

www.bukszowana.pl

W 2000 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki wstrzymał dalsze użytkowanie SA, dlatego jego funkcjonalność nie jest już niezbędna w odbiornikach GPS produkowanych dla celów wojskowych.

Dzięki Anti-spoofing urządzenia HGPST T z zastosowanym modułem NSN 5825430009411 są zabezpieczone przed spoofingiem i jammingiem.

Taka funkcjonalność stanowi barierę chroniąca platformę bojową przed wprowadzeniem ją na złą trasę lub skierowaniem siły bojowej w złym kierunku.

Moduł ten jest bardzo istotny i gwarantuje bezpieczeństwo zarówno żołnierzy w platformie bojowej, jak i wszystkich, którzy są w zasięgu jej ostrzału.

Zielonogórska firma Hertz System za integrację swoich odbiorników nawigacyjnych HGPST T z modułem SAASM NSN 582430009411 otrzymała w 2014 roku diamentową nagrodę (główną) w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa.

https://cdv.pl/studia-i-stopnia