Ludzie podróżują od lat. Jedni dlatego, że to uwielbiają, inni dlatego, że muszą chociaż najchętniej nie ruszaliby się z miejsca. Ale to, że podróżujemy już od dekad, nie oznacza, że nic się w tej kwestii nie zmienia. Wręcz przeciwnie. Cały czas pojawiają się nowe sposoby podróżowania, a co więcej pojawiają się różnego rodzaju rzeczy, które mają sprawić, że to podróżowanie stanie się przyjemniejsze i łatwiejsze. Dlatego też coraz częściej tradycyjne mapy zastępowane są przez nawigacje, które sprawiają, że na bieżąco wiemy, co się dzieje na drodze.

Coraz lepsze

Z mapami problem był taki, ze nie pojawiały się na nich aktualne drogi, jeśli jakieś pojawiły się już po wydrukowaniu mapy, to wiadomo było, że nie będziemy o nich wiedzieli. Co więcej, trzeba było na nie co chwilę zerkać, a to nie zawsze było łatwe podczas podróży, nawet jeśli mieliśmy obok siebie pasażera, który mógł się zająć czytaniem mapy. Do tego, problem pojawiał się wieczorem, kiedy brakowało światła do odczytania mapy, a jeśli na jakiejś trasie pojawiały się remonty albo korek, to nie mieliśmy najmniejszych szans, aby się o tym dowiedzieć. Obecnie proponowane są nam nawigacje. Początkowo miały one wgrane mapy, które co jakiś czas trzeba było aktualizować.

Jeśli pojawiły się nowe ulice, to nie ukazywały się od razu na mapie, dopóki nie wgraliśmy jej nowszej wersji. Tak samo jak nie mogliśmy liczyć na informacje o korkach czy o wypadkach drogowych, w efekcie których były zablokowane ulice. Teraz to się zmieniło i możemy korzystać z nawigacji, w których mapy są aktualizowane na bieżąco. Nie musimy wgrywać nic nowego, po prostu wszystkie nowe ulicy automatycznie się na nich pojawiają, a jeśli droga z jakiegoś powodu jest zablokowana, to również od razu otrzymujemy o tym stosowną informację, z propozycjami alternatywnej trasy, tak abyśmy spokojnie mogli tą blokadę ominąć.

Propozycji jest wiele

Jeżeli rozejrzymy się po rynku nawigacji, to szybko zorientujemy się, że będziemy tutaj mieli naprawdę spory wybór. To oznacza, że powinniśmy poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z opiniami o konkretnych nawigacjach, sprawdzeniu jakie są ich wady i zalety, jak również przeanalizowaniu, jaki ich rozmiar okaże się być dla nas najlepszy. Z jednej strony bez problemów powinniśmy móc dostrzec, co się dzieje na ekranie, ale z drugiej nie możemy dopuścić, aby zasłaniał nam on większość szyby. Warto też sprawdzić czy jakość obrazu, który będzie wyświetlany, okaże się być dla nas dobra, czy może szukamy czegoś innego. No i koniecznie musimy pomyśleć, ile dodatkowych funkcji ma mieć taka nawigacja i co konkretnie ma nam pokazywać. Czy ma to być tylko mapa czy może chcemy otrzymywać informację o kontroli prędkości, wypadkach albo restauracjach i innych przydatnych punktach usługowych, które będziemy mijać po drodze. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, tak abyśmy mogli określić, które nawigacje najbardziej nam odpowiadają i na którą ostatecznie powinniśmy się zdecydować.

Im więcej ich porównamy, tym łatwiej będzie nam podjąć decyzję.

https://geoplansj.pl/ stare pocztówki poznań