Jedną z cennych nowości jakie pojawiły się w ostatniej dekadzie w świecie motoryzacji są zaawansowane czujniki parkowania. Na początku ich rola ograniczała się do sygnalizowania kierowcy zbyt bliskiej odległości w stosunku do innego pojazdu, jednak techniczna czynność parkowania pozostawała już w gestii poruszającego się autem. Dziś możliwości są jeszcze większe niż kiedyś, więc poza samymi czujnikami mamy również zaawansowane systemy parkowania, dzięki którym można w ciągu krótkiej chwili idealnie ustawić pojazd na właściwym miejscu.

Systemy takie korzystają nie tylko z czujników, ale również z kamer i specjalnych algorytmów wyliczających kąty i oceniających odległości z centymetrową precyzją. My możemy uruchomić system, puścić kierownicę, a samochód zaparkuje sam bez ryzyka otarcia się o sąsiadującą maszynę. To pomocny gadżet szczególnie dla tych kierujących, którym wykonywanie bardzo precyzyjnych manewrów sprawia kłopoty.

www.tyskiewparku.pl

Takie pomocne nowości spotykają się czasami z krytyką, ponieważ zwalniają zwłaszcza młodych kierowców z obowiązku opanowania pewnych umiejętności.

https://cararena.pl/ daszki do kasków motocyklowych